מרצדס A Class החדשה

מרצדס A Class החדשה

Straight A: פרק חדש נפתח בפלח המכוניות הקומפקטיות-יוקרתיות עם הגעת מרצדס A Class החדשה

 

המתקפה החלה. כשמדברים על מרצדס מדגם A Class החדשה, "A is for Attack" אומר ד"ר דיטר זטשה, יושב ראש חבר המנהלים של דיימלר ומרצדס-בנץ. המכונית הזו פותחת פרק חדש בסגמנט המכוניות הקומפקטיות-יוקרתיות, וזוהי "הצהרה ברורה בנוגע לדינמיות החדשה של המותג מרצדס-בנץ".

בעולם הרכב, רק לעיתים רחוקות דגם חדש מתוכנן מ"דף חלק", אבל זה בדיוק מה שקרה עם מרצדס A Class החדשה, ולדברי זטשה, "המעצבים והמהנדסים של מרצדס מיצו את ההזדמנות הזו עד תום". הדגם שהושק בתערוכת ז'נבה 2012 הינו קומפקטי בממדיו, יוקרתי וספורטיבי, וכפי שאומר ד"ר יואכים שמידט, סגן נשיא בכיר לשיווק ומכירות בחברה, "זהו המוצר הנכון בזמן הנכון, ויש לו פוטנציאל עצום להגיע לקבוצות יעד ולשווקים חדשים", ולהוות כלי מרכזי בפנייה של מרצדס-בנץ ללקוחות חדשים וצעירים.

כצפוי, מרצדס A Class החדשה היא מכונית מתקדמת ביותר. "כל דגם חדש של מרצדס חייב להוביל מבחינה טכנית, לא משנה לאיזה סגמנט הוא משתייך" אומר ד"ר תומאס ובר, האחראי לפיתוח במרצדס-בנץ. "אם אנו מדברים על יעילות, על דינמיות בנהיגה או על בטיחות: A Class החדשה מעלה מהותית את הרף. הנאה טהורה מנהיגה ויעילות למופת… זוהי התמצית של ה- A Class החדשה", הוא מוסיף.

 A בעיצוב

מכוניות מרצדס החדשות מעוצבות בצורה שונה ודינמית מבעבר, ועם ה- A Class הסגנון הזה נלקח למחוזות חדשים. "יישום הסגנון הדינמי החדש של מרצדס-בנץ לפלח הקומפקטי היה אתגר שנהנינו ממנו" אומר פרופ' גורדון וגנר, המעצב הראשי של מרצדס. A Class החדשה היא מכונית קומפקטית במידותיה, והעיצוב שלה נותן פרשנות חדשה עם ניחוח ספורטיבי למבנה שתי הקופסאות הקלאסי. "זוהי המכונית המתקדמת ביותר בסגמנט שלה", אומר וגנר.

עבור מעצב ה- A Class החדשה מרק פת'רסטון משימת העיצוב היתה מאתגרת במיוחד. פת'רסטון היה שותף לעיצוב ה-SLS AMG לפני העבודה על הדגם החדש, ובתחילת תהליך העיצוב הוא היה סקפטי לגבי מימוש הנועזות שלו. "בתחילה לא חשבתי שנעיז לבנות מכונית כזו" הוא אומר, אבל צוות העיצוב זכה לתמיכה מההנהלה, ופת'רסטון מסכם את התוצאה בהחלטיות: " A Class החדשה שמה קץ לשעמום בסגמנט המכוניות הקומפקטיות".

קומפקטית כזו עוד לא ראיתם. יש לה מרכב מפוסל ויציבה שרירית, והמעבר בין משטחים קעורים וקמורים בצידי המכונית יוצר משחקי אור מרהיבים. בחזית בולטים מכסה המנוע המוארך, הגריל המעוצב בצורת יהלום ויחידות התאורה המתוחכמות בשילוב נורות LED. הגג מקומר ואווירודינמי, והספויילר האחורי מחביא בתוכו את אנטנת הרדיו ואת מערכות התקשורת. יחידות התאורה מאחור ממשיכות את קו המותניים השרירי והמכונית כולה מקרינה דינמיות ויוקרתיות, בדיוק כפי שמרצדס קומפקטית צריכה להיראות.

מכוניות יוקרה, מכוניות מרצדס בפרט, משדרות יוקרה גם מבפנים. במקרה של מרצדס מדגם A Class, עיצוב תא הנוסעים תוכנן על פי המוטו "ספורטיביות טהורה עם פרשנות חדשה", וקל לראות כיצד הוא מתבטא בעיצוב החדשני ובשימוש בחומרים איכותיים במיוחד בעלי גימור ייחודי. ממושב הנהג של A Class החדשה הכל נראה ומרגיש טוב יותר.

 A בדינמיות

למראה הספורטיבי-יוקרתי של מרצדס A Class החדשה יש כיסוי גם מבחינת הביצועים והיכולת הדינמית. אנשי סדנת הביצועים AMG השתתפו בתהליך תכנון הדגם מתחילתו – זהו חידוש של ממש בפלח המכוניות הקומפקטיות עבור מרצדס, והבטחה להתנהגות ספורטיבית והנאה מנהיגה.

מתחת למכסה המנוע של A Class החדשה ניתן לבחור במגוון מנועי בנזין ודיזל ארבעה צילינדרים חדשים, מתוחכמים, חסכוניים ונקיים, החל ממנוע דיזל 109 כ"ס עד למנוע הבנזין החזק ביותר עם 211 כ"ס. המנועים החדשים נעזרים במגדשי טורבו ובהזרקת בנזין ישירה, וטכנולוגיית CAMTRONIC החדשה והמהפכנית, המווסתת את תזמון שסתומי היניקה לטובת חיסכון בדלק בעומס חלקי. על מנת לחסוך בדלק ובפליטת מזהמים מוצעת אופציית Start/Stop, וניתן לבחור בין תיבת הילוכים ידנית, אוטומטית או 7G-DCT כפולת מצמד. יחידות ההנעה של ה-A-Class מציעות ביצועים מעולים לצד חסכון בדלק.

הגרסאות הספורטיביות ביותר של A Class החדשה זכו לטיפול אנשי AMG ולכינוי המחייב Engineered By AMG. הן נבדלות מהדגמים הרגילים בכך שיש להם סרן קדמי שונה וכיול ספורטיבי יותר של מערכת המתלים והבולמים. חיצונית, גרסאות אלו ניתנות לזיהוי באמצעות עיצוב הגריל, חישוקי 18 אינץ', צביעה ייחודית של המרכב וקליפרים בצבע אדום. הגרסה החזקה ביותר בשלב זה -A250 Sport – מציעה מנוע שני ליטרים מוגדש עם 211 כוחות סוס, מומנט של 35.7 קג"מ, תאוצה למאה קמ"ש בתוך 6.6 שניות בלבד ומהירות מרבית של 240 קמ"ש!

 

A בבטיחות

עבור לקוחות צעירים, במיוחד בעלי משפחות, לבטיחות יש חשיבות עליונה, ומרצדס A Class החדשה כוללת מגוון רחב של מערכות בטיחות מתוחכמות, שאומצו מדגמי מרצדס הגדולים יותר, כמה מהן לראשונה בדגם זה. בין השאר מוצעות בדגם החדש מערכות אזהרה לסטייה מנתיב, התראת שטח מת, סיוע לזינוק בעלייה, מצלמת רוורס, סיוע בחנייה, הגבלת מהירות, בקרת שיוט אקטיבית, פנסים עוקבי פנייה ועוד. מערכות אלו מצטרפות למערכת Pre-Safe המוכרת ולמערכת סיוע למניעת תאונות Collision Prevention Assist המבוססת על רדאר, ומעלות את רף הבטיחות בפלח המכוניות הקומפקטיות לרמה חדשה.

 

A בטכנולוגיה

במרצדס מבינים היטב שכיום כולנו "מחוברים" ולכן A Class החדשה תוכננה על מנת להתאים לקהל צעיר ולאורח החיים הדיגיטלי המאפיין אותו. במרצדס מכנים זאת Digital DriveStyle, ופיתחו במיוחד עבור A Class החדשה אפליקציה ייחודית לשליטה על כל התכנים ב-iPhone ישירות ממערכות התצוגה והפיקוד של הרכב. ממשק המשתמש המהפכני נעזר בצג המולטימדיה האינטגרלי (בגודל של עד 17.8 ס"מ) ובמערכת השליטה COMAND של מרצדס או עם חבילת Drive Kit Plus for the iPhone. כל אלו הופכים את מרצדס A Class החדשה ל"בית הטבעי על ארבעה גלגלים עבור דור הפייסבוק".

כתבות נוספות

_ע_ש_£_ש_ץ_ƒ 8 _ק_ף_____ץ_¬ _ס_¬_ש_ש_¿_ץ_¬ _¬___ץ___פ 2
חדשנות בתיירות
כתבה: יוליה פריליק-ניבתצלומים: Pixabay. כרמל תיירות. MEDRAFT עומר בריקמן
%d7%a2_%d7%a9__%d7%a9_%d7%a5_%c6%92-11-___%d7%a5____%d7%a5__%d7%a4-1-_%c2%ac___%d7%a5___%d7%a4-2-1200x800
חיצי הכסף מכים שוב
כתב: דובי מילר תצלומים: מרצדס
%d7%a2_%d7%a9__%d7%a9_%d7%a5_%c6%92-6-_%d7%a4_%c2%ac_%d7%a7_%d7%a9_%d7%a9_%d7%a4-___%d7%a9_%d7%a9_%d7%a1_%d7%a0_%d7%aa-_%c2%ac___%d7%a5___%d7%a4-1-1200x800
התחייה
כתב: דובי מילרתצלומים:דיימלר/מרצדס-בנץ
%d7%a2_%d7%a9__%d7%a9_%d7%a5_%c6%92-7-amg-gt-_%c2%ac___%d7%a5___%d7%a4-2-1200x797
מכונת נהיגה
כתב: חנן גולןתצלומים: מרצדס