מרצדס S-CLASS החדשה

מרצדס s class

המשימה: שלמות

כיצד עושים את המכונית הטובה בעולם לטובה עוד יותר? זו הייתה המשימה שעמדה בפני המעצבים והמהנדסים של מרצדס-בנץ, והתוצאה היא מרצדס S-Class החדשה

מאת: שי רוזנפלד

כבר יותר מארבעים שנים השם "מרצדס S-Class" מזוהה כשמה של המכונית הטובה בעולם, ושם נרדף לשלמות בעיצוב ובטכנולוגיה. מאז השקת הדור הראשון של מרצדס S-Class בשנת 1972, דגם ששורשיו נעוצים במרצדס Simplex משנת 1903, כל דגם חדש של ספינת הדגל של מרצדס צריך לעמוד ברף הציפיות הגבוה ביותר האפשרי. כאשר אומרים "מרצדס S-Class" הכוונה היא להכי טוב שיש, וממכונית הפאר של מרצדס מצופה להציב את הרף לא רק עבור מרצדס אלא עבור כל תעשיית הרכב, בכל פעם מחדש.

כאשר כל כך הרבה מונח על הכף, קל להבין כי המשימה שעמדה בפני המעצבים והמהנדסים של מרצדס הייתה משימה מעוררת יראה – שלמות, לא פחות – אבל בדיוק כמו בעבר, גם הפעם הם עמדו בה בכבוד. מרצדס S-Class החדשה ממשיכה את המסורת המפוארת, ומציגה את הכי טוב שיש, בכל התחומים.

תמציתה של יוקרה

 הרדיפה אחר שלמות בכל פרט מניבה בסופו של דבר את תמציתה של יוקרה או כפי שקוראים לזה במרצדס, The Essence of Luxury. זה היה אחד הקווים המנחים בפיתוח מרצדס S-Class החדשה, ואין מקום שתמציתה של יוקרה ניכרת בו יותר מאשר תא הנוסעים שלה.

בזכות שילוב של עיצוב מתקדם, חומרים באיכות הגבוהה ביותר, הנדסת אנוש ללא פשרות ואבזור חדשני ואקסקלוסיבי, תא הנוסעים של מרצדס S-Class הוא סלון יוקרתי ונעים לשהייה, בין אם אתם יושבים במושב הנהג או במושבים האחוריים.

 במרצדס S-Class החדשה חשבו על כל דבר שיוכל לעשות את השהייה בתא הנוסעים נעימה ופרודוקטיבית, כדי שתרגישו כאילו אתם במחלקה ראשונה במטוס הפרטי שלכם. אפשר להזמין מושבים ממוזגים עם פונקציית מסז', קונסולה מרכזית עם שולחנות מתקפלים, משענות לרגליים, משענות הניתנות להטיה בזווית של עד 43.5 מעלות – כל אלו ועוד רבים אחרים יבטיחו חוויית נסיעה ללא תחרות.

 הנהג במרצדס S-Class החדשה יהנה מממשק פיקוד חדש ומשופר עם מסך 12.3 אינץ' והפעלה קולית LINGUATRONIC, וממערכת קול ומולטימדיה חדשה, ומערכת בקרת האקלים כוללת עתה גם מערכת בישום חדשנית לתא הנוסעים כחלק מחבילת AIR-BALANCE האופציונלית. סביבת הנהג ותא הנוסעים של מרצדס S-Class החדשה גדושים חידושים ושיפורים, ויותר מכול, העיצוב המתקדם, הנדסת האנוש והחומרים האיכותיים המשתלבים לכדי מקשה אחת, נועדו לספק הרגשה של Well Being, והם עושים זאת בצורה מעוררת הערכה.

S-CLASS-the-new

חדשנות טכנולוגית

 כל דור חדש של מרצדס S-Class הוא תצוגת תכלית טכנולוגית, והדבר נכון כמובן גם בנוגע לדור החדש. ה-S Class החדשה למשל היא המכונית הראשונה בעולם שכל יחידות התאורה בה – בחוץ ובפנים – הן נורות LED.

 מרצדס S-Class החדשה היא גם המכונית הראשונה בעולם שיכולה "לראות" פסי האטה או שיבושים בכביש ולהתאים את פעולת המתלים כך שלא תרגישו בהם. כאשר הפונקציה Road Surface Scan האופציונלית מזהה כביש משובש באמצעות המצלמות ההיקפיות שלה, המידע מועבר למערכת המתלים, ואלה מתאימים את עצמם מראש למצב החדש ושמורים על נסיעה שלווה ונעימה.

חידושים טכנולוגיים נוספים אפשר למצוא בהיצע המנועים. אלה מספקים ביצועים מעולים לצד רמות חסכון בדלק שעד לאחרונה נראו אוטופיות. לראשונה מוצעות שתי גרסאות היברידיות ל- S-Class, האחת עם מנוע בנזין והאחרת עם מנוע דיזל.

בינה מלאכותית

מרצדס S-Class החדשה היא מכונית יוצאת דופן לא רק בעיצוב המרשים, בתא הנוסעים המפנק או בביצועים הספורטיביים שלה, היא גם מכונית "חכמה" יותר מכל מכונית אחרת בזכות יישום של עקרונות ה-Intelligent Drive של מרצדס שנועד למנוע תאונות ולמזער את תוצאותיהן.

 Intelligent Drive היא מערכת של חיישני רדאר ומצלמות היקפיות האוספת מידע על סביבת ה-S-Class. המערכת יודעת לזהות חפצים, כלי רכב והולכי רגל, שלטים וסימונים על הכביש, ולהתייחס למידע הזה על פי הרלבנטיות שלו. המידע מועבר למערכת עיבוד מרכזית המחוברת לכל מערכות הרכב ומשם לשורה ארוכה של מערכות בטיחות כמו ה-DISTRONIC PLUS, מערכת לשמירת נתיב הנסיעה, מערכות התאורה וראיית הלילה, ומערכת ATTENTION ASSIST. התוצאה היא מכונית שיודעת לזהות סכנות מתקרבות ולהגיב עליהן, בין אם באמצעות חיווי קולי וחיווי ויזואלי או עד כדי התערבות אקטיבית במטרה למנוע מצב של תאונה. עם Intelligent Drive, מרצדס S-Class החדשה היא המכונית החכמה, והבטוחה ביותר שיש.

Mission Accomplished

אם כן, המשימה שעמדה בפני המהנדסים והמעצבים של מרצדס הייתה להשיג שלמות, והם עמדו בה. כל פרט ופרט במרצדס S-Class החדשה, מידיות הדלתות, דרך המנועים עד בדיפוני העור או מיזוג המושבים, מקרין איכות, יוקרה וחדשנות טכנולוגית. במרצדס עשו זאת שוב, ועם ה-S-Class החדשה הם הצליחו ליצור את "הכי טוב שיש" בכל תחום אפשרי. אין עוד מכונית שמגלמת את ההבטחה ואת הערכים של מותג מרצדס בנץ כמו מרצדס S-Class החדשה.

היכנסו לצפייה בכל דגמי מרצדס S-CLASS