שבוע האופנה בברלין

שבוע האופנה בברלין

קלאסה ברלינאית

אדג'יות מתוחכמת, דרמתיות ומינימליזם משובח בשבוע האפנה בברלין

מאת: סיון פניני | תצלומים: Mercedes-Benz Fashion Week Berlin

פעמיים בשנה, שבוע האופנה בברלין, הופך את בירת גרמניה לפלטפורמה בין-לאומית מובילה לאפנה, לייף סטייל וסגנון. גולת הכותרת ללא ספק היא התצוגות במסגרת שבוע האופנה בחסות חברת מרצדס. השנה (2012) בין 4 ל-7 ביולי ב- Straße des 17 Juni הוצגו פרזנטציות אוונגרדיות לצד קולקציות מרהיבות ומלאות השראה במסלולים בברלין. לשבוע האופנה בברלין יש בית חדש העונה, כמה קילומטרים מכתובתו הקודמת. המשמעות אינה רק כי זו הפעם הראשונה שהתצוגות יתקיימו בחלקה המערבי לשעבר, אלא גם שהן חולקות את המקום עם Siegsäule, עמוד הניצחון הוויקטוריאני מהמאה ה-19, אשר היה גם האתר הראשון של מצעד האהבה האגדי. המסיבה המפורסמת מהמצעד נתנה במה ללוקים ביזאריים, והייתה השראה למראות יצירתיים מאוד בימי השיא שלה.

לצד אופנה בינלאומית, מיטב המעצבים המקומיים שלחו קולקציות מתוחכמות ושנונות לקאטווק. שחור ולבן שלטו בקשת הצבעים עם שילובי צהוב חרדל וכתום טנג'רין. כמצופה מהסצנה הברלינית הנועזת, הצגו גם קולקציות בניחוח פאשן-פורוודי אדג'י בצבעוניות, בהדפסים ובגזרות, וכן הושם דגש על חומרים אקולוגיים. שבוע האופנה של מרצדס בנץ בברלין היה גם הזדמנות מצויינת למעצבים צעירים אירופים מחוץ לגרמניה לחשוף את קולקציות הביכורים שלהם.

בלילה הראשון של שבוע האופנה, ערכו כריסטיאן ארפ, העורכת הראשית של הווג הגרמני ולודר פרום מנהל התקשורת השיווקית העולמית של מרצדס בנץ, ערב אופנה מפואר. הארוע התקיים במסעדה Borchardt, מקום מפגש מרכזי המועדף על נציגי התעשייה למינגלינג ונטוורקינג באווירה נינוחה ומסוגננת, וfsh מנת לדבר על ענייני עבודה, בפרט על אופנה ועסקים. הפיתוח של שבוע האופנה של מרצדס בנץ בברלין, התצוגות והפרזנטציות של היום הראשון היו הנושאים העיקריים על הפרק.

קלאוס וורייט, ראש העירייה של ברלין, דאג להיות נוכח, וגם הצלם מריו טסטינו והדוגמנית ג'ואן סמולז, דמויות ראשיות עבור אירוע האופנה הבין-לאומי לאביב/קיץ 2013. גם ידוענים כמו בריאן אדאמס, פלסיבו, האנה הרצפרנג, ג'וליה מאליק, וולפגנג ג'ופ, בנדיקט האוודז, דומיניק ראק, מרטין באכמן, ג'סיקה ג'ופה, אלכסנדרה נלדל, דננש זודה, קתרין פלמינג, פרנז דינדה ואוסקר רוהלר נכחו במסיבה.

באירועי האופנה בחסות מרצדס בנץ מוענק גם פרס עיצוב אופנה, אותו העניק המעצב מארק ג'ייקובס לזוכה התחרות Designer for Tomorrow – "מעצב המחר" – ל-Leandro Cano, שהרשים את ועדת השופטים עם עיצובי העור המתוחכמים והמאוד Cutting Edge שיצר ועבודת הסריגה המורכבת והמיוחדת להפליא.