רכבי הספורט של מרצדס

דגמי עבר, הווה ועתיד של רכבי מרצדס AMG עומדים בשורה כשמלול מירותים למעלה והשמיים למטה

מרצדס ו-AMG חוגגות 55 שנים של ספורטיביות מנצחת, עם מגוון דגמי ספורט רחב יותר מאי-פעם

כתב ד"ר חנן גולן | תצלומים: מרצדס-בנץ

מרצדס נודעת כיצרנית הרכב הראשונה בעולם וכיצרנית רכבי יוקרה מובילה, אבל יש לה גם היסטוריה מפוארת של ספורט מוטורי, והיצע רחב יותר מאי-פעם של רכבי ספורט יוקרתיים.

בימים אלו חוגגות מרצדס-בנץ ו-AMG 55 שנים של ספורטיביות מנצחת. הכול החל כבר במרוץ המכוניות הראשון בעולם שנערך בשנת 1894, בו זכתה מכונית עם מנוע שפותח על ידי גוטליב דיימלר ו-ווילהלם מייבאך, מייסדיה של מרצדס. לאורך השנים, מרצדס זכתה באינספור תארי ספורט מוטורי, מ"חיצי הכסף" של שנות השלושים של המאה שעברה ועד לדומיננטיות המוחלטת של מרצדס במרוצי הפורמולה 1 כיום, עם 8 אליפויות רצופות משנת 2014 ועד היום.

מרצדס A 35 4MATIC 55 Edition בצבע לבן - מבט על צד הרכב
החל מהדגם הקומפקטי ביותר – A 35 4MATIC 55 Edition במהדורה מיוחדת לרגל 55 שנים לסדנת AMG

לפעילות הספורט המוטורי של מרצדס היה קשר ישיר אל דגמי החברה מאז ומעולם, קשר שהלך והתחזק בזכות סדנת AMG האגדית. היום, דגמי AMG מהווים חלק אינטגרלי מהיצע דגמי מרצדס ואיתם יכולים לקוחות החברה ליהנות מרכבי ספורט יוקרתיים שמיוצרים בהתאם למוטו "The Best or Nothing" שמוביל את החברה.

מרצדסים מהירים יותר מפורשה

בשנת 1967 החליטו שני מהנדסי מרצדס, האנס-וורנר אופרכט וארהרד מלצ'ר, להקים סדנה לפיתוח מנועים משופרים. השניים התנסו כבר בשיפור מנועים – הם אלו שפיתחו את המנוע של מרצדס 300 SE שהתחרתה במרוצי ראלי וטורינג בסוף שנות השישים. השמועה על שני המהנדסים ש"בונים מרצדסים מהירים יותר מפורשה" עברה מפה לאוזן, והשניים צברו מוניטין והערכה – ההצלחה הגדולה הראשונה שלהם הגיעה בשנת 1971 כש- AMG 300SE, רכב ספורט מרצדס פרי פיתוחם זכה במרוץ ה-24 שעות בספא שבבלגיה.

מרצדס AMG G63 בצבע לבן במהלך נסיעה על כביש באזור מדברי - מבט על חזית הרכב

עם השנים הפכה AMG לסדנת שיפורים מוסמכת של מרצדס, עד שבשנת 1988 חתמו שתי החברות על הסכם שמכוחו AMG אחראית לכלל פעילויות מרצדס בתחום הספורט המוטורי. בשנת 1999 נרכשה הסדנה ונעשתה באופן רשמי לחטיבת הביצועים של מרצדס.

מאז ועד היום, סדנת AMG מטפלת בכל רכבי הספורט של מרצדס: בשלדה ובמתלים, במערכות הבלימה וההיגוי, במערכת הפליטה, במרכב ובתיבות ההילוכים, אבל כמו לפני 55 שנים, ההתמחות שלה היא במנועים. מאז הקמתה, הסדנה פועלת על פי העקרון המנחה של One Engine, One man, עקרון הקובע כי על ייצורו של כל מנוע של AMG אחראי אדם אחד, וחתימתו אף מתנוססת על גבי לוחית מתכת בגודל 45 מ"מ המוטבעת על המנוע.

רכבי ספורט יוקרתיים

היצע רכבי ספורט של מרצדס ודגמי AMG רחב היום יותר מאי-פעם, החל ב-A35, דרך גרסאות AMG לדגמי הסדאן והקופה כמוC43 COUPE או C63 S COUPE וכלה בגרסאות קצה ספורטיביות לרכבי הפנאי של מרצדס כדוגמת AMG GLC 43 COUPE או AMG GLC 63 S COUPE. אפילו דגמי EQ החשמליים זוכים לגרסאות ביצועים של AMG!

מרצדס AMG EQS 53 4MATIC+ בצבע אדום עומדת במדבר - מבט על אחורי וצד הרכב
גרסאות קצה של AMG גם לדגמי EQ החשמליים-טהורים, בתמונה – Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+

מכוניות ספורטיביות של מרצדס משמרות את כל היתרונות המסורתיים בתחומי האיכות, הנוחות, הטכנולוגיה והבטיחות, ומוסיפות להם מנה גדושה של ביצועים, של יכולת דינמית ושל אדרנלין מבית AMG. היצע רכבי ספורט בארץ של מרצדס כולל רכבי ספורט לצעירים ולצעירים ברוחם, עם ביצועים וחוויית נהיגה חסרי תחרות. רכבי הספורט היוקרתיים של מרצדס ו-AMG מציעים כבר 55 שנים את השילוב המושלם בין שיא הטכנולוגיה לשיא הרגש – גם אתם יכולים ליהנות מהם ולאחר שתנהגו ותטעמו מהעוצמה ומהדיוק, לא תוכלו להביט לאחור.