מסע, אחר – אירועי הנהיגה של AMG ומרצדס

מסע אחר

לחצות את קו החוף של הריביירה הצרפתית, ליהנות מאוויר ההרים באלפים השוויצרים או לתקל מכשולי עבירות בגרץ שבאוסטריה – עם היצע אירועי הנהיגה של מרצדס ו-AMG, ההנעה וההנאה מובטחות

מאת: חנן גולן  |  תצלומים: מרצדס בנץ

כמי שהשתתף בעשרות השקות בכל רחבי העולם, אני יכול לספר לכם ממקור ראשון שהשילוב של מכוניות מהנות לנהיגה, נופים מרהיבים ואוכל טוב הוא בלתי מנוצח. זה בדיוק מה שאירועי הנהיגה של מרצדס ו-AMG מציעים, עם מגוון מסלולים, הדרכות, קורסים, וגם לא מעט פינוקים "על הדרך".

לפנק, לפנק, לפנק

מסורת ההדרכות של מרצדס בנץ משתרעת על פני יותר ממאה, מאז אותן הדרכות נהיגה ראשונות שיזם בנו של גוטליב דיימלר. כיום, מרצדס ו-AMG מציעים מגוון רחב מאוד של הדרכות נהיגה, והדובדבן בקצפת הם אירועי הנהיגה Emotion Tours, Fascination Tours, ו- Travel Experience.

מי שרוצה לשפר את מיומנויות הנהיגה שלו, להתאמן בנהיגה ספורטיבית או לחוות נהיגת מסלול, מוזמן לבדוק את היצע הדרכות הנהיגה של מרצדס ו-AMG (ראו בוקסה). לעומת זאת, אם מושכת אתכם יותר החוויה, ואתם רוצים להתרגש ממכוניות מעולות לצד נופים מרהיבים עם היסטוריה, תרבות ואוכל טוב, ה-Emotion Tours של מרצדס ו-AMG נועדו בדיוק עבורכם.

טיול של ארבעה ימים באזור קאן למשל נפתח בנהיגה במכוניות AMG לאורך קו החוף של הריביירה הצרפתית, משם מסע דרך שדות לבנדר פורחים, גאיות מרשימים וכפרים אידיליים ומסתיים בבילוי באחד ממועדוני הלילה המובילים בקאן.

מסלול אחר מציע סוף-שבוע מיוחד גדוש סטייל ופינוקים שמתחיל בביקור בסדנת AMG באפלטרבך. משם יוצאים בנסיעה לכיוון חבל אלזס, וביום השני נהיגה בכבישים היפהפיים מגרמניה לצרפת, דרך אזור מאכלי הגורמה. הטיול הגדוש שיאים של נהיגה וקולינריה מסתיים בנהיגה בחזרה לגרמניה.

טיול נוסף שמיועד לחובבי נהיגה ומטבח עילי מתחיל בגרמניה וחוצה את האלפים השוויצריים עד איטליה ובחזרה בחמישה ימים מרגשים. מאפלטרבך נוסעים ללוצרן במכוניות AMG. ביום השני חוצים את האלפים אל אזור הגפנים סנטו סטפנו בלבו שבפיאדמונט. ביום השלישי אפשר לבחור בין נהיגה באזור, לביקור בעיירת ימי הביניים אלבה או חיפוש פטריות כמהין. את היומיים הנותרים מבלים בנהיגת הרים אל עבר מונטרו, ואז חוזרים לגרמניה עם שפע זיכרונות בלתי נשכחים.

הטיולים של מרצדס ו-AMG אינם מוגבלים לכביש, ויש לא מעט פעילויות יוצאות דופן גם ברכבי שטח: מהדרכות במתקן של מרצדס סמוך למפעל בו שה-G-Class מיוצר בו, דרך ימי הדרכה במחצבה נטושה, עד טיול של ארבעה ימים בשלג השוודי ובכללו נסיעה על אגמים קפואים, ותחרות ראלי בין המשתתפים.

 

יש גם אקסטרים

לצד הסיורים והטיולים המפנקים, מרצדס ו-AMG מציעים גם לא מעט חוויות אקסטרים ייחודיות. סדרת טיולי Fascination Tours למשל מתמקדת בחוויות יוצאות מדרך הרגיל כמו רכיבה על אופניים חשמליים דרך אזורי אקלים שונים או ה-Driving Air Tour שהמשתתפים בו חווים הטסה של מטוס ססנה.

המוטו של טיולי הנהיגה של מרצדס הוא "לגלות את העולם עם מרצדס". שלא כמרבית אירועי הנהיגה של מרצדס, בטיולים אלו המשתתפים מגיעים ברכבם הפרטי ויוצאים להרפתקות שלא ישכחו. לצד יעדים קונבנציונליים כמו אירלנד או ספרד, יש גם טיולי נהיגה מאתגרים ולא שגרתיים.

"המסע לגג העולם" למשל לוקח את המשתתפים למסע של 47 ימים מלודז' בפולין, דרך רוסיה, קזחסטן וסין עד טיבט וחבל בוטן. מסע אחר "מאוקיינוס לאוקיינוס" מתחיל במונטוידאו שבאורוגוואי, וחוצה את כל דרום אמריקה דרך ארגנטינה, ברזיל, בוליביה, פרו וצ'ילה עד האוקיינוס האטלנטי. מסע זה נמשך 34 ימים. חובבי המדבריות והג'ונגלים יכולים לבחור בטיולים לדיונות של טוניסיה או לנופים וחיות הבר של נמיביה.

הדרכות נהיגה וטיולים

מרצדס ו-AMG מציעים מגוון רחב של הדרכות נהיגה, קורסים וטיולים מסוגים שונים. בתוכנית אירועי הנהיגה לשנת 2013-14 יש 36 אירועים ב-22 מקומות שונים בכל רחבי הגלובוס, ובהם בין השאר הדרכות בטיחות ברמות שונות, הדרכות לשיפור מיומנויות הנהיגה, נהיגה ספורטיבית ונהיגת מסלול, נהיגת שטח ונהיגה בקרח ובשלג, לצד טיולים מסוגים שונים. מרבית ההדרכות מתבצעות במתקנים של מרצדס, או במסלולים כמו הנורבורגרינג והוקנהיים. בחורף, הדרכות נהיגת קרח ושלג לוקחות את המשתתפים לשוודיה, ללפלנד, לאוסטריה ולשווייץ. היצע ההדרכות והקורסים מגוון מאוד ובכללו אירועי נהיגה שנמשכים החל מחצי יום ועד לטיולים של כמה שבועות. גם טווח המחירים רחב, ונע בין כמה עשרות אירו לקורס חצי יומי בסיסי עד אלפי אירו לטיולים ארוכים.