יבוא אישי של מרצדס

בשנים האחרונות חווה שוק הרכב בישראל את תופעת היבוא האישי של רכבי יוקרה, ובתוכה גם יבוא אישי של רכבי מרצדס. הפופולריות של יבוא רכבי יוקרה באופן "אישי" הביאה לכך ששחקנים רבים, ולא בהכרח מקצועיים, נכנסו לתחום זה. כאשר מבררים לעומק את נושא היבוא האישי ניתן להבחין כי יבוא אישי של רכבי יוקרה יכול בחלק מהמקרים להוזיל לכאורה את העלויות במידה מסוימת, אבל גם טומן בחובו סיכונים רבים.

שקיפות

כאשר אדם פרטי מחליט על יבוא אישי של מרצדס באופן עצמאי או באמצעות סוכן, הוא אינו יכול לבדוק את הרכב אותו הוא מייבא. כשהוא בודק את התאמת הרכב, הן לדרישותיו והן לשוק הישראלי ולאקלים הישראלי, עליו להסתמך על דברי הסוכן או על מידע שהוא מוצא ברשת האינטרנט. אי היכולת לבדוק את הרכב המיובא מראש, גורמת לכך שקיימים מקרים בהם מיובא ארצה בייבוא אישי רכב פגום או לא מתאים. מאחר ומדובר ביבוא אישי של רכבי יוקרה, המשמעותיות הכספיות כבדות ומדובר בעסקאות ללא שקיפות מלאה ועם מרכיב סיכון גבוה.

חשוב לציין שבחלק גדול מהמקרים, בעסקאות יבוא אישי מדובר ברכישה של מכוניות משומשות. בחלק מהמקרים המכונית המיובאת ארצה היא מכונית שהייתה בבעלות פרטית ועם קילומטראז' נמוך, אך במקרים רבים אחרים זהו לא המצב. לא פעם, רוכשים בעסקאות יבוא אישי גילו רק לאחר שהרכב הגיע ארצה שהוא היה בבעלות חברת ליסינג/השכרה, שהקילומטראז' שלו גבוה מזה שדווח לגביו ואף שהרכב עבר תאונה או ניזוק מבלי שהם ידעו על כך.

ההחלטה על רכישת רכב יוקרה בעסקת יבוא אישי מתקבלת על סמך תמונות. גם אם "סוכן היבוא" אכן מראה ללקוח תמונות של המכונית הספציפית שבסופו של דבר מגיעה ארצה (ובלא מעט פעמים זהו לא המקרה), תמונות של מכונית ברשת האינטרנט, מפורטות ככל שיהיו לא יכולות להחליף בחינה של הרכב במציאות. כשרוכשים מכונית מכלמוביל שהיא יבואנית רשמית של מרצדס בנץ לישראל, בין אם מדובר במכונית חדשה או ממחלקת הטרייד-אין, ניתן לראות את המכונית, להקשיב למנוע, לחוש את איכות ריפוד המושבים, ולדעת שזה בדיוק מה שתקבלו בסופו של דבר.

יבואן רשמי לעומת "סוכן ייבוא"

קניית רכב מיבואן רשמי כמו חברת כלמוביל, מקבלים אחריות מלאה ונהנים משירות מלא ומקצועי, מרשת מוסכים עניפה ומחלפים זמינים. יש מקרים בהם היצרן מודיע על Recall – קריאה לתיקון חוזר, במידה ויש תקלה בדגם כלשהו. במקרה כזה, יבואן רשמי כדוגמת כלמוביל דואג להביא את הקריאה לתשומת ליבם של הלקוחות ולתקן אותה ללא עלות, ואילו היבואן האישי עשוי לא לדעת על כך, שכן היצרן כלל אינו יודע שהרכב הספציפי נמצא בישראל. ברכישת מרצדס מחברת כלמוביל, מקבלים אחריות ושירות VIP בנוסף לשמירת ערך טובה יותר.

תחרות בריאה

ענף הרכב עובר בשנים האחרונות שינוי מבורך של הגברת התחרות והדבר נכון גם לתחום רכבי היוקרה. בתקופה האחרונה ירדו מחירי מכוניות היוקרה והתווסף גם מגוון רחב של דגמים אטרקטיביים כמו מרצדס A Class החדשה ומרצדס B Class אותם ניתן לרכוש במחירים נוחים של כ-200,000 ש"ח. יש לקחת בחשבון שרכישה מיבואן רשמי כמו חברת כלמוביל טומנת בחובה אחריות יבואן, רשת מוסכים בפריסה ארצית, שירות VIP ובמקרים רבים גם סלי הטבות כמו חבילות אבזור. כשמוסיפים את המשמעות הכלכלית של כל אלו בתוספת לירידות המחירים, עולה כי ניתן אמנם לייבא רכבי מרצדס ביבוא אישי, אך ההפרשים במחיר בין יבוא אישי של מרצדס לבין רכישה מהיבואן מיטשטשים.

כלמוביל ומרצדס ישראל מציעות מגוון דרכים להתקדם למרצדס, ולצד פתרונות המימון שלנו אנו מציעים גם את רכבי Proven Exclusivity של מרצדס –טרייד שהיא סוכנות טרייד-אין למכוניות יקורה מהגדולות בישראל.

במרצדס טרייד ניתן למצוא מגוון רחב של דגמי מרצדס, ובתוכם את רכבי Proven Exclusivity. אלו הם רכבים צעירים – בני ארבע שנים ומטה – שנסעו עד 80,000 ק"מ, מיד ראשונה פרטית או רכבי קבוצה בלבד, ללא תאונות ופגיעות ולאחר תהליך השבחה מקיפה. רכבי Proven Exclusivity הם רכבים אטרקטיביים במיוחד מתוך מגוון רכבי יד שניה במרצדס טרייד, ותוכלו לזהות אותם באמצעות הסימון המיוחד בו הם מסומנים. אם לא מצאתם את הדרך המתאימה לרכישה של מרצדס חדשה, רכישת רכב Proven Exclusivity ממרצדס טרייד היא מענה מצוין עבור מי שרכש בעבר או שקל לרכוש רכב יוקרה ביבוא אישי, וזוהי הדרך הטובה, הבטוחה והמשתלמת ביותר להתקדם למרצדס יד ראשונה במצב חדש, עם אחריות ובמחירים אטרקטיביים.