ערכי חברת מרצדס בנץ

ערכי היסוד של מרצדס בנץ, מאז סוף המאה התשע עשרה ועד היום, מנחים את פעילותה בכל התחומים, לא רק בייצור מכוניות אלא גם בשיווק, בשירות, ובקשרי לקוחות ומשקיעים. השאיפה לשלמות (Perfection) והרצון להקסים ולרגש (Fascination), וזאת מתוך תחושה חזקה של אחריות (Responsibility), הם התמצית והחזון של מרצדס בנץ, ובאים לידי ביטוי בכל אחת מהמכוניות שלה.

Fascination

הערך המרכזי הראשון של מרצדס בנץ הוא Fascination או היכולת להקסים ולגרום למשיכה חזקה. ערך זה מתבטא בעיקר בתחום העיצוב, תחום אליו מוקדשים משאבים רבים במסגרת פעילות החברה.

המכוניות של מרצדס בנץ מוכרות כמכוניות מתוחכמות ואיכותיות, ובאותה העת הן גם מכוניות בעלות עיצוב שכובש את הדימיון. מספיק לחשוב על דגמים כמו האוטובאן קורייר משנת 1938, 300SL כנפי שחף משנת 1954, מרצדס פגודה משנת 1963, CLS משנת 2005 או מרצדס SLS העכשווית בכדי לזהות את ההשקעה והחדשנות של מרצדס בתחום העיצוב לאורך עשרות שנים. הדגמים הללו, ודגמי מרצדס בכלל, מראים מה קורה כשאומנות פוגשת בהנדסה, תחת העקרון המנחה על פיו "מרצדס תמיד חייבת להיראות כמו מרצדס, ולתפוס את דמיונם של אנשים, לא רק בעת ההשקה אלא גם עשרות שנים מאוחר יותר".

העיצוב של מרצדס בנץ והיכולת לשלב בין ספורטיביות לבין הנדסה עילית ואמנות, באים לידי ביטוי לא רק בדגמי מרצדס בנץ הספורטיביים כמו דגם SLS שמאפייני עיצוב שלו מצאו את דרכם גם לדגמים אחרים של מרצדס, אלא גם בשיתופי פעולה עם חברות מובילות בתחומים משיקים. שיתוף הפעולה עם יצרן השעונים השוייצרי IWC או יצרנית היאכטות Silver Arrow Marine, ומעורבות במתן חסות לאירועי עיצוב, אמנות וסגנון כמו שבוע האופנה או ה-Art Masters בסן-מוריץ מהווים חלק אינטגרלי מהפעילות של חברת מרצדס.

"מרצדס תמיד חייבת להיראות כמו מרצדס, ולתפוס את דמיונם של אנשים, לא רק בעת ההשקה אלא גם עשרות שנים מאוחר יותר"

חדשנות בלתי מתפשרת

יצירת אותו "קסם" חמקמק וכיבוש הדמיון מושגים באמצעות שילוב של חדשנות בלתי מתפשרת, יחד עם שימור המסורת העיצובית של מרצדס-בנץ. העיצוב החיצוני של המכוניות הוא חלק מרכזי בתהליך זה, אבל אליו מתווספים אלמנטים חשובים נוספים כמו עיצוב הפנים, הנדסת האנוש, בידוד הרעשים ויצירת אווירה יוקרתית וייחודית שמזוהה עם תאי הנוסעים של דגמי מרצדס. השימוש בחומרים איכותיים, בטקסטורות נעימות, בשילובי צבעים ובתאורת פנים, כל אלו יוצרים את אותו קסם המזוהה עם מרצדס – מבפנים ומבחוץ – כפי שאפשר לראות בצורה הטובה ביותר במרצדס S-Class החדשה. חדשנות, עיצוב ואיכות הם מרכיבים מרכזיים בהשגת הקסם של מרצדס.

Perfection

הערך המרכזי השני שמנחה את מרצדס בנץ הוא השאיפה לשלמות (Perfection). הגעה לשלמות היא משימה קשה ללא ספק, אבל למרצדס בנץ יש את הכלים, הידע והניסיון לעשות זאת. במרצדס בנץ שלמות מושגת באמצעות מובילות טכנולוגית, חדשנות, ואיכות. השילוב של הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בדרכים חדשניות ובאיכות ללא פשרות, מניב שלמות.

ערך השלמות מיושם בראש ובראשונה למכוניות של מרצדס, לתאי הנוסעים, לחוויית הנסיעה, ולדרך בה פועלות כל המערכות הטכנולוגיות השונות ברכב. אבל השאיפה לשלמות ניכרת גם בכל היבט נוסף של פעילות החברה, החל משירות הלקוחות, דרך עיצוב מודעות הפרסום ועד לאולמות התצוגה.

Responsibility

הערך השלישי עליו מבוססת הפעילות של Mercedes Benz הוא אחריות (Responsibility) – אחריות לנהג ולנוסעים ברכב, אחריות כלפי המשתמשים האחרים בכביש, ואחריות כלפי הסביבה. האחריות של מרצדס בנץ כלפי המשתמשים ברכב ובכביש מתבטאת בהשקעה שלה בתחום הבטיחות לאורך עשרות שנים. מרצדס בנץ היא מיצרניות הרכב החדשניות ביותר בתחום הבטיחות ושורה ארוכה של אביזרי בטיחות ומערכות בטיחות הופיעו לראשונה בדגמי מרצדס בנץ: אזורי ריסוק, מערכת ABS, כריות אוויר, מערכת ESP, כל אלו ועוד רבים אחרים היו חידושים של מרצדס. גם כיום, מרצדס ממשיכה להוביל בתחום הבטיחות ולפתח מערכות בטיחותיות מתקדמות שהופכות בסופו של דבר לסטנדרט בתעשיית הרכב.

האחריות כלפי הסביבה מתבטאת בפיתוח מערכות הנעה אלטרנטיבית כמו מנועים היברידיים, טכנולוגיית תאי דלק ושימוש בגז טבעי, לצד שיפור מתמיד של מנועי בעירה פנימית. מרצדס בנץ פיתחה לאורך השנים מנועי דיזל בטכנולוגיית BlueTEC ומנועי בנזין בטכנולוגיית BlueEFFICIENCY. טכנולוגיות אלו מאפשרות ניצול יעיל יותר של תהליך הבעירה הפנימית במנוע, והפקה ש ביצועים טובים יותר תוך כדי חסכון בדלק ובפליטת מזהמים. המנועים של מרצדס זכו בפרסים רבים שרק אוששו את המחויבות שלה כלפי הסביבה, והכלים המרכזיים באמצעותם מושגת אחריות הם בטיחות וחדשנות טכנולוגית.