חמישה דגמי מרצדס AMG בצבעים שונים, כתום, שחור אפור ולבן במהלך נסיעה על מסלול מירוצים

לוגו מרצדס AMG

מרצדס AMG

זה 50 שנה ששלוש האותיות AMG מסמלות את המלה "ביצועים" עבור חובבי ספורט מוטורי ומכוניות ספורט. Mercedes AMG משמשת כחטיבת הביצועים של Mercedes-Benz, מריצה את קבוצות המרוצים של המותג ומייצרת עבורה את הגרסאות הספורטיביות של רכבי היוקרה שנמכרות כ- Mercedes AMG. חברת AMG מייצרת מנועים בהתאמה אישית, לכן מנועי AMG הם הלב של דגמי הביצועים של Mercedes-Benz.

אודות סדנת AMG

אודות סדנת AMG

סדנת AMG הוקמה בידי האנס-וורנר אופרכט ואברהרד מייקר בסוף שנות ה 60. כיום היא חלק מחברת מרצדס בנץ ואחראית על פיתוח, ייצור ושיווק של גרסאות AMG לדגמי מרצדס בנץ, וכן על פעילות הספורט המוטורי של מרצדס (פורמולה 1,DTM, GT3). את המהות של AMG ניתן לסכם במילים Driving Performance – חוויית נהיגה ספורטיבית ייחודית הנובעת מחדשנות טכנולוגית בתחום הביצועים. AMG מתמחה בהפיכתן של מכוניות היוקרה של מרצדס בנץ למכוניות ספורטיביות ואקסקלוסיביות בעלות מנועים בהתאמה אישית, מנועי AMG .לצד הפעילות בתחום הפיתוח והייצור ובתחום הספורט המוטורי, לסדנת AMG זרוע הדרכה מפותחת שמציעה ללקוחותיה מגוון רחב של הדרכות נהיגה, כדי לאפשר להם למצות עד תום את דגמי ה-AMG שברשותם.

היסטוריה

היסטוריה

בשנת 1967 חברו שני מהנדסי מרצדס, האנס-וורנר אופרכט ואברהרד מייקר, והקימו את סדנת AMG. השניים שעבדו יחד על פיתוח המנוע שהביא למרצדס SE 300 נצחונות באליפות גרמניה למכוניות טורינג, ראו בחזונם כיצד המומחיות שלהם בשיפור מנועים למכוניות מירוץ, מגיעה ומתפשטת גם למכוניות כביש. בתחילה מרבית הלקוחות היו דווקא קבוצות מירוצים פרטיות, אך אבן הדרך הראשונה בהצלחה של סדנת AMG הגיעה בשנת 1971, כאשר מרצדס AMG 300SEL עם מנוע בנפח 6.8 ליטרים זכתה במקום הראשון בקטגוריה שלה במרוץ 24 השעות בספא שבבלגיה. העובדה שמכונית כה גדולה וכבדה היכתה שוק על ירך את המתחרות הקלות יותר גרמה לסנסציה, וסללה את הדרך להצלחה של חברת AMG. במהלך שנות השבעים והשמונים היקף הפעילות של החברה גדל משמעותית, ובשנת 1990 נחתם הסכם בין מרצדס בנץ לבין חברת AMG על פיו הסדנא תהיה אחראית לכל פעילויות הספורט המוטורי של מרצדס בנץ. בשנת 1999 נרכשה הסדנא על ידי מרצדס בנץ וכיום היא חלק מקונצרן דיימלר.

דגמים

דגמים

הדגם הראשון שפותח במשותף על ידי AMG יחד עם מרצדס בנץ היה C36 AMG בשנת 1993. כיום מציעה חטיבת הביצועים עשרות דגמים, החל ב-A 45 AMG הקומפקטית ועד ל- S 63 AMG הסלונית-ספורטיבית . כל דגם של מרצדס בנץ זוכה לגרסת AMG, ובנוסף קיימות גרסאות מיוחדות במסגרת סדרת ה-GT.

מנועים

מנועים

ההתמחות של AMG ושל מייסדיה עוד במקור היתה מנועים, ועד היום המנוע הוא הלב של כל דגם של מרצדס AMG. לאורך השנים הציגה AMG שפע של חידושים טכנולוגיים והתמחתה בשיפור וייצור מנועים ספורטיביים למכוניות מרוץ ומכוניות כביש. מנועים של AMG מתאפיינים בטכנולוגיה מתקדמת, רמה גבוהה מאד של ביצועים ובעיקר איכות בלתי מתפשרת. כיום מציעה AMG מגוון מנועים בייצור עצמי ומנועים בהתאמה אישית, כאשר המשותף לכולם הוא המוטו: "אדם אחד, מנוע אחד". אדם אחד אחראי על ייצורו של כל מנוע מא' ועד ת', וחתימתו אף מתנוססת על לוחית בגודל 4.5 ס"מ המוטבעת על המנוע. היצע המנועים של AMG כולל מנועי V8 ו-V12 בנפחים שבין 5.5 ל-6.3 ליטרים וטווח הספקים שנע בין 457 כו"ס ועד ל-751 כו"ס.

התאמה אישית

אם אתם מחפשים את המיטב בקרב מכוניות היוקרה מבחינת ביצועים ובולטות, כל דגמי מרצדס AMG ימלאו את מבוקשכם. אבל עבור אלו שרוצים עוד יותר, AMG מספקת את חוויית ההתאמה האישית האולטימטיבית. סטודיו הביצועים של AMG הוא המקום בו נוצרות יצירות מופת מוטוריות, ובסולם ביצועים של 1-10, כאן תוכלו להגיע ל-11… סדנת AMG מציעה חבילות ביצועים ופריטי ביצועים כמו בלמים משודרגים, שלדות קשיחות יותר, מנועים בהתאמה אישית ועוד. בנוסף, מציעה הסדנא אפשרויות התאמה אישית לעיצוב הרכב ולאבזור שלו: חישוקים, הגאים, דיפונים, מפלטים – כל מה שצריך בכדי לוודא שהמרצדס AMG שלכם תהיה מותאמת בדיוק עבורכם ושונה מכל מכונית אחרת.

למידע נוסף על אפשרויות ההתאמה האישית של סדנת AMG הכנסו לכאן