מרצדס EQ = אינטליגנציה חשמלית

בשנת 2018 הקימה מרצדס-בנץ את תת המותג EQ המקבץ תחתיו את כל דגמי מרצדס בעלי הנעה חשמלית – דגמי EQ בעלי הנעה חשמלית טהורה, דגמי ה-PHEV ההיברידיים-נטענים (EQ Power) והדגמים ההיברידיים EQ Boost. תת-המותג החשמלי EQ משמר את כל הערכים המסורתיים של מרצדס, ובאותה העת מציע מערכת אקולוגית שלמה של מוצרים, של שירותים, של טכנולוגיות ושל חידושים.
מרצדס EQ - סביבת הנהג
מרצדס EQ - טכנולוגיית ההנעה החשמלית

יתרונותיה של הנעה חשמלית

להנעה חשמלית יתרונות משמעותיים ביחס למנועי בעירה פנימית. מנועים חשמליים אינם צורכים דלק ואינם פולטים זיהום, מה שהופך אותם ליעילים יותר מבחינה כלכלית וכמובן גם לידידותיים לסביבה. האחזקה השוטפת של רכב חשמלי פשוטה, זולה ונקייה הרבה יותר מאלו של רכבים קונבנציונליים, ובנוסף, רכב חשמלי נהנה מהטבות מיסוי שהופכות אותו לאטרקטיבי והוא משדר חדשנות וקידמה טכנולוגית.

חוויית נהיגה חדשנית ומתקדמת

להנעה החשמלית יש יתרונות מבחינת ביצועי הרכב: במנועים חשמליים המומנט אינו תלוי בסל"ד המנוע ולכן הביצועים ותגובת הדוושה טובים יותר. חוויית הנהיגה ברכב חשמלי שונה מזו של רכב בעל מנוע בעירה פנימית – הנסיעה חלקה, שקטה ומגדירה מחדש את מהותה של יוקרה עבור הנהג והנוסעים.

מאפייני נהיגה ייחודיים

הנהיגה ברכב חשמלי אינה דורשת הכשרה מיוחדת, אבל היא שונה מזו של רכב בעל מנוע בעירה פנימית – תחושת הבלימה למשל שונה שכן במקרים רבים יש מערכת אגירת אנרגיה באמצעות הבלמים, שגורמת לתחושה שונה בדוושת הבלם. רכב חשמלי מונע באמצעות הסוללות שלו וכשאלו מתרוקנות יש להטעין אותן. פריסת נקודות הטעינה ברחבי הארץ הולכת ומתרחבת, ובמקביל, עם רכישת רכב חשמלי מומלץ להתקין בעלות לא גבוהה עמדת טעינה ביתית שמאפשרת טעינה מהירה.

Its More than Electric. Its Mercedes.

הדגם החשמלי הטהור הראשון שמוצע על ידי תת-המותג EQ הוא מרצדס EQC פורץ הדרך. זהו רכב פנאי מסוגנן המגלם את כל הערכים של מרצדס, יחד עם המאפיינים הייחודיים של רכבי EQ: עיצוב אוונגרדי, סביבת נהג מתקדמת, ויחידת הנעה חשמלית וידידותיות לסביבה. ה-EQC מצויד בשני מנועים חשמליים ובצבר סוללות המקנה לו הספק של 408 כוחות סוס. יש לו ביצועים מרשימים – למשל תאוצה ל 100 קמ"ש תוך 5.1 שניות – וזאת לצד שימושיות גבוהה הודות לטווח נסיעה של כ-400 קילומטרים. (טווח הנסיעה בפועל מושפע, בין היתר, גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב, ממאפייני הנהיגה ומקיבולת ובלאי הסוללה ויכול אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה).
מרצדס EQC
רכב חשמלי של מרצדס

עם הפנים לעתיד

כיום, כאשר המודעות הסביבתית וחשיבותה של תחבורה ברת קיימא מתחזקות, למרצדס תפקיד מרכזי בהובלת תעשיית הרכב אל עבר מודל חדש של ניידות חשמלית, יעילה וידידותית לסביבה. עד שנת 2022 כל דגמי מרצדס יוצעו עם הנעה חשמלית, בגרסה היברידית, היברידית נטענת, חשמלית או עם הנעת תאי דלק.

MBUX Hyperscreen

MBUX Hyperscreen הוא מאפיין ייחודי במרצדס EQS, שכן הוא דוגמה מושלמת לשילוב בין האנלוגי לדיגיטלי: מסך קעור וגדול המשתלב עם מסכים נוספים ליצירת שטח צפייה כולל ברוחב 141 ס"מ ובגודל כולל של 2,432 סמ"ר. מתחת לפני השטח מסתתרות 8 יחידות עיבוד מרכזיות עם 24 Gigabyte של RAM ורוחב פס של 46.4 Gigabyte שבעזרת אלגוריתם בינה מלאכותית מתקדם יוצרות ממשק משתמש מהפכני, אינטואיטיבי וקל לתפעול. אם לסכם את יצירת המופת האסתטית והטכנולוגית הזו במשפט אחד: "ה- MBUX Hyperscreen הוא המוח ומערכת העצבים של המכונית".

שאלות ותשובות

כל השאלות והתשובות שצריך לדעת על מרצדס EQC